میکروتیک

شرکت میکروتیک MikroTik در سال 1995 لتویا در اروپای شرقی توسط دو دانشجو MIT آمریکا تاسیس شد.
اولین محصول این شرکت سیستم عامل میکروتیک بود که توسط نگارشی از سیستم عامل لینوکس بنیان گذاشته شد.همزمان با شروع استفاده از استاندارد 802.11 در تکنولوژی وایرلس امکان استفاده از این تکنولوژی در این سیستم عامل نیز افزوده شد. یکی از اهداف این شرکت ارائه تجهیزاتی هم رده محصولات سیسکو با قیمتی بسیار پایین تر بود .

MikroTik در واقع هدف از ایجاد سیستم عامل ، رقابت با سیتم عامل معروف IOS سیسکو بود که بر روی PC ها نصب میشود و ارائه امکانات بی نظیری ازجمله روتینگ ، فایوال ،VPN ، مانیتورینگ ،Qos ، Hotspot ، Load Balancing و سرویس های کار آمد دیگری که در مدیریت شبکه ها است . یکی از عوامل پیشرفت این سیستم عامل پایداری آن در ارائه سرویس ها درشبکه های کوچک ، متوسط و بزرگ بود که تمام کاربران خود را تحت تاثیر قرار می داد.
یکی دیگر از مزایای این سیستم عامل نسبت به رقبای قدرتمند خود امکان کانفیگ توسط یک نرم افزار به نام winbox در سیستم عامل ویندوز بود که با محیط کاربری گرافیکی احساس راحتی بالایی به کاربران خود جهت تنظیمات این دستگاه می دهد .
محصولات میکروتیک
در سال 2002 میکروتیک به این نتیجه رسید که برای پایداری بالاتر در سخت افزار معمولی PC باید وارد تولید سخت افزار های جدیدی برای سیتم عامل خود شود . این موضوع نشان دهنده این بود که میکروتیک دیگر به دلایلی به همه PC ها اعتماد ندارد ، زیرا PCها تنوع زیادی داشتند و برای محیط های حرفه ای شبکه ساخته نشده بودند ، مشتریا ننمیتوانستند یک PC بزرگ وغیرپایدار را در شبکه های بزرگ استفاده کنند .ناگزیر میکروتیک تصمیم به تولید محصولات سخت افزاری با نام Routerboard کرد . این محصولات سخت افزاری یک نسخه از PC های معمولی در ابعاد کوچک بودند که برای شبکه ها طراحی شده بود .
میکروتیک در این سالها با پیشرفت سیستم عامل خود ، پیشرفت های زیادی در سخت افزارهای خود به وجود آورد که این موضوع منجر به آن شد که ارائه دهندگان سرویس های اینترنتی بزرگ در نقاط مختلف جهان از جمله ایران به استفاده از میکروتیک به جای محصولاتی از قبیل سیسکو روی آورند .
تفاوت سخت افزارها در منابع سخت افزاری مانند CPU ، رم ، لایسنس ، پورتهای شبکه و اسلات های آن است، میکروتیک همیشه تمایل داشته تکنولوژی ها و ایده های روز دنیا را در نرم افزار و سخت افزار خود توسعه دهد .

هیچ محصولی یافت نشد.

چطور میتونیم کمکتون کنیم ؟
ارسال پیام WhatsApp